עולם עיצוב הפנים הוא אדיר ורב ממדים. בתוך היקום הזה ישנן כמה נישות שנמצאות בתחום השליטה והמומחיות של הסטודיו, ביניהן עיצוב מתחמי מגורים, עיצוב גני ילדים ושיפוץ מעוצב עבור משקיעי נדל"ן. האומנות הינה חלק בלתי נפרד ממציאות יצירתית ללא פשרות, ובתוך כך - ציור בהתאמה אישית. הנכם מוזמנים לצפות בשגרת חיי המקצועית ובתהליך העבודה שהפכתי למומחיות של ממש.

1. פגישה ראשונה
פגישת הכרות

פגישה זו נערכת בדרך כלל במקום המיועד לשיפוץ ולעיצוב הפנים. בפגישה נגבש קונספט עיצובי בהתחשב באורח החיים של בני הבית, העדפותיהם, רצונותיהם, חלומותיהם וסגנון העיצוב המועדף עליהם. בנוסף, ישוקלל היקף העבודה במסגרת התקציבית שעומדת לרשות הפרויקט כולו.

2. הצעת מחיר
להתקשרות עבודות עיצוב פנים

לאחר פגישת ההכרות הראשונה והערכת היקף העבודה, תשלח הצעת מחיר מפורטת בהתאם לקונספט העיצובי שסוכם.

3. הסכם
לעיצוב פרויקט

הערות? בקשות? תרצו להבטיח לעצמכם עתיד עיצובי חווייתי? זה הזמן לעשות זאת. הגיע שלב החתימה על הסכם שמגבש את מהות הפרויקט על כל צדדיו ופרטיו.

4. תכנון ראשוני

על מנת לבנות תוכנית עבודה מסודרת, נקיים סדרת פגישות, במהלכן נחדד את הקונספט העיצובי ונוודא שפרטי העיצוב המתוכנן מותאמים לצרכיכם ולדרישותיכם. בנוסף, בשלב זה יתבצעו מדידות שטח ומחשוב "תוכנית מצב קיים". שלב זה הינו שלב חשוב שמשפיע באופן משמעותי על המשך תהליך העיצוב.

5. תכנון פריסת התקציב

בניית תוכנית פריסת התקציב היא אחד המרכיבים החשובים בתכנון כל פרויקט. מסמך זה מהווה את הבסיס הפיננסי לביצועו המוצלח, שילווה אותנו במהלך כל התהליך, שכן על סמך תוכנית זו יתבצע תכנון הפרויקט כולו: יותאמו עבודות הקבלן, יבחרו החומרים, פרטי הציוד והמערכות השונות. כל הזמנה שתתבצע במהלך הפרויקט תהיה במסגרת התקציב שברשותכם, כפי שהוגדרה מראש בתוכנית פריסת התקציב.

6. תכנון רעיוני
תלת ממד

על סמך תוכנית פריסת התקציב והמצב הקיים בשטח, אכין כמה חלופות באמצעות הדמיות תלת ממד. הדמיות אלו יביאו לביטוי ויזואלי את חלוקת החלל מבחינה פונקציונאלית, העמדת הריהוט מבחינה עקרונית ומבט אל העתיד בו יראה בבירור היופי שעומד למלא את החלל. תכנון תלת ממדי זה יסייע לי להעלות רעיונות נוספים וטריקים עיצוביים. בסופו של דבר תבחר אופציה אחת על פיה נמשיך את מלאכת העיצוב.

7. תכנון רעיוני
שרטוטים

הדמיות תלת ממד, יפות ומעניינות ככל שיהיו, חייבות 'תגבור' על ידי שרטוט ממוחשב. בשלב זה תעלנה אפשרויות שונות לחלוקה פנימית-פונקציונאלית ואופציות מגוונות להעמדת ריהוט עקרונית. כך ניתן יהיה לראות בבירור את הממדים ואת המידות בצורה מספרית.

8. הכנת סט תוכניות וכתבי כמויות
מכרז קבלני ובחירת קבלן

הכנת סט תוכניות, מפרטים טכניים וכתבי כמויות נועדה למכרז קבלני ולצורך קבלת הצעות המחיר מקבלנים שונים. התוכניות והמסמכים יפרטו ויגדירו את כל מרכיבי השיפוץ והעיצוב באופן כמותי, ויכללו את כל המידע הנדרש לקבלת ההצעות. מטרתו של מכרז קבלני הוא לא רק לבחור קבלן, אלא למנוע אי-הבנות "ותוספות בלתי מתוכננות". לאחר קבלת החומר יוכל הקבלן המיועד לחשב את היקף העבודה בדיוק רב ולתת הצעה הכוללת את כל הנדרש לפי התכנון. בסיום המכרז יבחר הקבלן הראוי ביותר לביצוע העבודות בפרויקט.

9.הכנה והגשה של סט תוכניות לביצוע
תחילת ביצוע קבלני

לעיתים, עובר התכנון (וגם הלקוח) תהליך הכרוך בשינויים. לכן, מעט לפני "שנכנס הטרקטור" לפרויקט, נכין סט תוכניות מלוטש לביצוע, כך שגם אם דעתכם וטעמכם האישי יעברו שינויים במהלך תהליך השיפוץ המעוצב, יהיה לצוות המעורב בפרויקט על מה להסתמך - סט תוכניות לביצוע, מסודר ועדכני.

10. ליווי בבחירת חומרים ופרטי סטיילינג
שופינג

זהו השלב המהנה ביותר, שמתרחש כשהמבנה מתחיל לקבל צורה וצבע. בשלב זה נצא לשופינג מאתגר; אלווה אתכם לחנויות ולספקים המתאימים לצרכיכם ולתקציבם ואסייע לכם לקבל החלטות דרך עיניים מקצועיות. כל זאת במטרה לחסוך זמן וכסף ולמנוע טעויות בבחירת הפריטים. תכנון ועיצוב מטבח, בחירת כלים סניטרים, חיפויים וריצופים, בחירת חומרי גמר, עיצוב ובחירת דלתות, בחירת רהיטים, גופי תאורה, טפטים, טקסטיל, פרטי אמנות, אביזרי נוי שונים ופריטים משלימים אחרים, הם חלק משמעותי מסבב הבחירות האסתטי שעומד בפנינו.

11. הכנת סט תוכניות נגרות אמן
מכרז נגרים ובחירת נגרייה

הזמנה אישית של פרטי הנגרות ותכנונם המדוקדק יכולים להסתיר חסרונות ולהדגיש את יתרונותיו של כל מבנה. זו רק אחת הסיבות לפנות לנגרייה ולתכנן ריהוט שמותאם לצרכים הפונקציונאליים של בני הבית. כדי להתמודד באופן מושלם עם חללים לא סטנדרטיים, לנצל כל פינה או ליצור מראה מרשים, תתבקש התאמה אישית של פרטי נגרות בשילוב עם תאורה נסתרת ומגוון חומרים שונים. בשלב זה נכין סט תוכניות נגרות מפורט לעבודות בהזמנה אישית, נשגר למכרז נגרים ונבחר את הנגרייה הראויה ביותר לביצוע נגרות אמן.

12. אמנות
ציורים בהתאמה אישית

אחד השלבים המהנים בתהליך עיצוב הפנים הוא יצירת ציורים בהתאמה אישית. שילוב בין אמנות העיצוב לאמנות הציור הוא חלק בלתי נפרד מעבודתי היומיומית. בשלב זה אציג לכם כמה מיצירותיי, פרי מכחולי, שיכולות להתאים לחלל המעוצב. לצדן אכין הדמיות עם ציורים "תלויים" במקום המיועד. לאחר בחירת האופציה המושלמת ביותר, אצייר את הציור על קנבס ואגיש לכם יצירה מקורית וייחודית, שמחברת בין הפריטים והצבעים בחלל. יצירה זו תתוכנן בקפידה, בהשראת אופי הפרויקט כולו, ותצויר במיוחד עבור המקום לו נועדה.

13. פיקוח על עבודות הביצוע
פיקוח עליון, הדרכה והשגחה

פיקוח על כל שלבי הביצוע, כולל ביקורים שוטפים באתר, הינם משמעותיים מאוד להתקדמות תקינה של הפרויקט כפי שתוכנן. על מנת לחסוך מכם כל דאגה, כדי להפוך את תהליך השיפוץ המעוצב לרגוע ומהנה, ובמטרה לפקוח עין על התאמת העבודות לתכניות הביצוע, חשוב שהמעצבת, שיודעת בדיוק מה תוכנן ואיך דברים אמורים להיראות, תהיה שם בשבילכם. ואני אהיה שם בשבילכם.